8:00 - 19:00

Наші години роботи

095 769 25 73

Телефонуйте для консультацій

Facebook

Пошук

Проведення установчих зборів: як і що робити?

Одним з етапів створення громадського об’єднання є проведення установчих зборів. Що треба робити під час установчих зборів? Що таке протокол установчіх зборів? Та що з цього приводу каже законодавець? На ці та інші питання ми дамо відповіді у нашій статті.

Утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах. Тобто збираються особи, які бажають створити громадське об’єднання та вирішують всі важливі для її існування питання.

Почнемо з того, що з’ясуємо хто може бути засновником громадської організації?

Згідно законодавства – засновниками громадської організації зі статусом юридичної особи повинно бути не менше 2 осіб, які відповідають наступним вимогам:

1) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах

2)особи, які досягли 18 років (для молодіжної та дитячої громадської організації – 14 років).

Не може бути особа, яку визнано судом недієздатною.

 

Отже, зібрались ви з друзями і почали обговорювати ваше громадське об’єднання. Вам необхідно почати з того, що ви визначитесь хто буде головуючим і секретарем на ваших установчих зборах. Це пов’язане з тим, що збори повинні бути оформлені відповідно до вимог законодавства. А саме,  під час установчих зборів вам потрібно буде оформляти протокол установчих зборів.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про громадські об’єднання» протокол установчих зборів громадського об’єднання має містити відомості про:

1) дату та місце проведення установчих зборів;

2) осіб, які брали участь в установчих зборах;

3) рішення про утворення громадського об’єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;

4) рішення про визначення найменування та за наявності – скороченого найменування громадського об’єднання;

5) рішення про затвердження статуту громадського об’єднання;

6) рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об’єднання відповідно до затвердженого статуту;

7) рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об’єднання без додаткового уповноваження (далі – особа, уповноважена представляти громадське об’єднання), – для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, якщо утворення (обрання) органів управління не передбачено рішенням про утворення такого об’єднання;

8) рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій, – для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

 

Особливу увагу на установчих зборах слід звернути на обрання найменування. Начебто все просто. Але ні. Законодавець передбачив ключові вимоги до найменування громадської організації:

  • Найменування повинно складатися з двох частин – загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об’єднання (“громадська організація”, “громадська спілка”). У власній – безпосередня назва об’єднання за вашим бажанням;
  • Найменування викладається державною мовою. Громадське об’єднання може також викласти свою власну назву, поряд з державною мовою, іноземною мовою або мовою національної меншини;
  • Власна назва громадського об’єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань. Для уникнення збігів, рекомендую перевірити інформацію Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

 

І на останок, протокол установчих зборів підписується головуючим (не обов’язково обраним головою організації) та секретарем зборів.

Зверніть увагу, що документи державному реєстратору треба подати протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів.

 

Анна Андрущенко

Замовити дзвінок?


Залиште свій відгук про нашу роботу. Ми будемо дуже вдячні вам, а інші клієнти зможуть зрозуміти як ми працюємо