8:00 - 19:00

Наші години роботи

095 769 25 73

Телефонуйте для консультацій

Facebook

Пошук

Нотаріальне посвідчення договорів оренди житла

Питання про нотаріальне посвідчення договорів оренди житла дуже болюче стоїть перед клієнтами, оскільки це зайві витрати на нотаріальні послуги. Більшість вважає, що оскільки це операція з нерухомістю, то такий договір обов’язково посвідчувати нотаріально, проте насправді це не відповідає дійсності.

Поширеною помилкою юристів є зосередження уваги лише на положенні частини 2 статті 793 Цивільного кодексу України, яка визначає обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів найму будівлі (капітальної споруди), які укладені більше ніж на три роки (36 місяців). Проте ця норма є загальною, а застосовувати слід спеціальну, яка виражена у положенні статті 811 ЦК України, а саме наявна вимога до договору оренди житла – проста письмова форма. Тобто нотаріальне посвідчення договорів оренди житла не вимагається. Важливу роль відіграє саме предмет договору і його потрібно правильно вказати.

Звичайно, якщо ви хочете більш серйозно підійти до укладення договору і викликати таку ж серйозність у іншої сторони, а також  вас не бентежать витрати на нотаріальне посвідчення договорів оренди житла – закон дозволяє вам посвідчити договір нотаріально. З юридичної точки зору це мінімізує питання до законності такого договору і забезпечить додатковим захистом, адже нотаріус перевіряє договір на відповідність закону та дійсним намірам сторін договору.

нотаріальне посвідчення договорів оренди житла нотаріальне посвідчення договорів оренди житлаІншим питанням є оподаткування. Від здачі житла особа отримує дохід, а отже має сплачувати податки. Положення статті 170.1.5 Податкового кодексу встановлюють, нотаріальне посвідчення договорів оренди житла покладає обовязок на нотаріуса повідомити податкову інспекцію про посвідчений договір, проте у випадку простої письмової форми – ви маєте самостійно нарахувати та сплатити податок до бюджету.

Отже, закон не вимагає обов`язково робити нотаріальне посвідчення договорів оренди житла, а ви можете укласти договір з предметом у вигляді житла у простій письмовій формі (тобто роздрукований у двох примірниках з усіма істотними умовами та підписаний сторонами). Важливо пам`ятати, що ви не обмежені терміном дії договору і можете укласти його на будь-який срок.

Владимир Замковой

Образование: НЮУ имени Ярослава Мудрого. Специализация: регистрационные процедуры, договорное право, интеллектуальная собственность

Замовити дзвінок?


Залиште свій відгук про нашу роботу. Ми будемо дуже вдячні вам, а інші клієнти зможуть зрозуміти як ми працюємо